Pod wpływem różnych czynników skóra traci swoją witalność. Na kondycję cery ma wpływ przede wszystkim wiek, ale nie tylko. Wysokoprzetworzona dieta, błędy w pielęgnacji, palenie papierosów, niekorzystne warunki atmosferyczne – to wszystko może sprawić, że skóra stanie się ziemista, zmęczona i wiotka. Mezoterapia igłowa jest w stanie przywrócić skórze młody i wypoczęty wygląd, dzięki dostarczeniu odpowiednich składników odżywczych i pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych. Sprawdź, na czym polega ten popularny zabieg iniekcyjny.
Wskazania do mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, którego działanie opiera się na dwóch mechanizmach: pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze (poprzez iniekcję) oraz dostarczeniu składników aktywnych do głębokich warstw skóry. Zabieg ten umożliwia intensywne odżywienie i nawilżenie skóry, czego nie są w stanie zapewnić kosmetyki, stosowane powierzchniowo. Jak zauważają eksperci z Kliniki La Perla Spa Lake Hill Resort – Sosnówka, mezoterapia igłowa jest najczęściej wybierana przez osoby, które chcą widocznie poprawić kondycję skóry w stosunkowo szybki i nieinwazyjny sposób. Regularnie wykonywane zabiegi iniekcyjne są w stanie wyraźnie odmłodzić twarz, zredukować zmarszczki i rozjaśnić cerę. Mezoterapia igłowa dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od wieku.
Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu
Mezoterapia igłowa polega na miejscowym podaniu składników aktywnych wprost do skóry przy pomocy strzykawki z cienką igłą lub specjalnego „pistoletu” do mezoterapii. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale dla komfortu Pacjenta często stosuje się krem znieczulający. Lekarz dobiera preparat do mezoterapii igłowej w zależności od zamierzonego efektu. Są to zazwyczaj produkty wieloskładnikowe (tzw. mezokoktajle), w których skład mogą wchodzić: kwas hialuronowy, kolagen, aminokwasy, witaminy, koenzymy. Lekarz aplikuje je w formie wielokrotnych zastrzyków na danym obszarze. Po iniekcji może wystąpić zaczerwienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni.
Celem mezoterapii igłowej jest stymulacja produkcji kolagenu w skórze, co prowadzi do jej ujędrnienia, a także: nawilżenia skóry, wypełnienia drobnych zmarszczek, odżywienia skóry i dodania jej blasku. Ostateczne efekty zależą w dużej mierze od rodzaju zastosowanego preparatu, liczby wykonanych zabiegów, a także indywidualnego potencjału regeneracyjnego skóry. Rezultaty mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy, jednak dla ich podtrzymania, należy regularnie powtarzać procedurę.
Kto wykonuje mezoterapię igłową?
Na mezoterapię igłową należy umówić się w klinice medycyny estetycznej – odwiedź tę stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji. Jest to zabieg iniekcyjny, więc wykonywany jest przez lekarza. Specjalista przeprowadza z Pacjentem wywiad, aby dopasować odpowiedni preparat do mezoterapii i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Mezoterapii igłowej nie wykonuje się w ciąży i przy problemach z krzepnięciem krwi. Trzeba też uważać na składniki preparatu, które mogłyby uczulić daną osobę. Profesjonalnie wykonana mezoterapia igłowa, po wykluczeniu przeciwwskazań, jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo skutecznym. Można wykonywać ją systematycznie, aby zadbać o swoją skórę kompleksowo.
Comments are closed.