Sypialnia powinna być miejscem odpoczynku, relaksu z książką czy gazetą w dłoni. Warto zadbać o odpowiednią aranżację oraz dobór dopasowanych do potrzeb mebli. Najważniejszym jest oczywiście łóżko – jakie łóżko wybrać, by spać komfortowo?

Klasyczne łóżko ze stelażem

Wygodne łóżko sprawia, że każdego dnia wstajemy wypoczęci i pełni sił. Wybór łóżka może sprawić nieco problemów – projektanci dają wiele opcji. Łóżka różnią się od siebie szerokością, ale też konstrukcją: wiele z nich może posiadać eleganckie, tapicerowane zagłówki. We wnętrzu łóżka znajduje się dość miejsca na przechowywanie zapasowych kołder, ubrań sezonowych. Kupując łóżko, koniecznie pamiętajmy o stelażu – element ten sprzedawany jest najczęściej osobno! Stelaże do łóżka 100×200 zbudowane są z elastycznych listewek, które podtrzymują materac.Stelaże do łóżka 120×200 są dodatkową amortyzacją dla ciała, dzięki czemu wypoczynek jest pełniejszy. Stelaże wzmacniają konstrukcje łóżka i sprawiają, że jest ono stabilniejsze.

Materace bonellowe, kieszeniowe, piankowe

Klasyczne łóżko wymaga odpowiedniego materaca – ten powinien być dopasowany do naszej wagi. Nowoczesne materace oparte są na sprężynach bonellowych, mogą też posiadać sprężyny kieszeniowe, które pracują niezależnie od siebie, co doskonale sprawdza się w sytuacji, kiedy z materaca korzystają dwie osoby jednocześnie. Materace uzupełniane są o liczne pianki – pianka termoelastyczna mięknie pod wpływem ciepła ludzkie skóry i każdorazowo dopasowuje się do jego kształtu. Pianki wysokoelastyczne zwiększają elastyczność podłoża do spania, są również niezwykle trwałe. W nowoczesnych materacach stosowane są również pianki lateksowe – ich struktura hamuje namnażanie drobnoustrojów, przez co materace z lateksem dedykowane są dla alergików.

Comments are closed.

Pin It