Planując zmianę wyglądu swoich paznokci wiele osób zastanawia się nad doborem właściwej metody. Do opcji cieszących się największą popularnością można zaliczyć paznokcie żelowe i akrylowe. Chętnie wybierane sposoby upiększania dłoni różnią się między sobą. Co warto o nich wiedzieć i dla kogo dobrym wyborem będzie metoda akrylowa zdobienia paznokci?

Paznokcie żelowe czy akrylowe?

Oba sposoby pozwalają na stworzenie atrakcyjnej i trwałej powierzchni na płytkach paznokciowych. Tzw. żele kojarzone są zwykle ze specjalnymi lampami, które utwardzają masę. Do ich nałożenia rzeczywiście konieczne jest posiadanie takiego sprzętu. Osoby planujące samodzielne wykonanie zabiegu lub rozpoczęcie swojej przygody z upiększaniem paznokci mogą być więc zainteresowane metodą akrylową. Dlaczego?

Warto wiedzieć, że akryl samoistnie zastyga na powierzchni płytki po upływie kilku minut. Wybór takiej opcji chroni więc przed koniecznością inwestowania w specjalne lampy. Dzięki temu cały proces może okazać się nieco łatwiejszy.

Paznokcie dostosowane do trybu życia

Ozdoby tworzone za pomocą obu sposobów uznawane są za trwałe. Odpowiednio nałożone mogą zachowywać atrakcyjny wygląd przez długi czas. Poziom ich odporności powinien być jednak uzależniony od tego, z jakimi wyzwaniami będą musiały się zmierzyć.

Warstwa akrylowa uznawana jest za bardziej wytrzymałą. Skutecznie ochroni płytki paznokciowe przed uszkodzeniami, do których mogłoby dochodzić na co dzień. Metoda akrylowa zdobienia paznokci może więc okazać się bardziej odpowiednim wyborem dla osób pracujących fizycznie i tych, które na co dzień wykonują wiele zadań manualnych. To rozwiązanie bywa też cenione w przypadku problemów z łamliwymi paznokciami.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Informacji na temat akrylowej metody zdobienia paznokci często poszukują osoby planujące samodzielnie zająć się przeprowadzaniem takich zabiegów. Warto jednak zdecydować się na to, aby pierwsze „akryle” zostały wykonane przez osobę mającą doświadczenie i umiejętności. Dzięki profesjonalnej konsultacji można dowiedzieć się m.in. tego, jaki sposób zdobienia będzie najlepszy dla danego rodzaju płytki paznokciowej.

Akrylowa warstwa charakteryzuje się też plastycznością, która ułatwia modelowanie. Osoby decydujące się na taki zabieg często chwalą też twardość powstałych elementów. Wspomniana metoda może więc okazać się dobrym wyborem dla wszystkich osób, którym zależy na trwałości i dobrym zabezpieczeniu przed niszczeniem paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

Pin It