Czy gotowanie może okazać się rozwijającym hobby? Zdecydowanie tak – udowadniają to liczni pasjonaci, którzy zachęcają do codziennego podejmowania się kulinarnych wyzwań. Aby możliwe stało się przygotowanie wyjątkowych dań, konieczne jest odpowiednie zaopatrzenie własnej kuchni. Niezbędne okażą się garnki i patelnie wysokiej jakości. Gdzie je znaleźć?

Praktyczne garnki ze stali nierdzewnej

Wśród licznych propozycji na trwałe garnki, na polskim rynku wyróżniają się przede wszystkim garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki te odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, korozje. Stal nierdzewna na długi czas zachowuje doskonały wygląd. W przypadku garnków stalowych wart zwrócić szczególną uwagę na ich budowę – posiadają one wielowarstwowe dno, które posiada aluminiowy dysk. Dysk sprawia, że ciepło wewnątrz garnka jest równomiernie rozprowadzane, a to z kolei przekłada się na znacznie szybsze przygotowywanie potraw. Garnki stalowe uzupełnia się o lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. W kompletach znajdziemy również pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Pokrywki posiadają niewielkie odpowietrzniki, które pozwalają na odprowadzanie pary wodnej oraz zagęszczanie potraw.

Patelnie grillowe – prosty sposób na wyjątkowe dania

Smażone potrawy z grilla smakują wyjątkowo i kojarzą się z latem. Czy wiesz, że istnieje możliwość stworzenia takich dań również wtedy, kiedy za oknem trzaska mróz lub pada? Pomogą w tym patelnie grillowe – mówią specjaliści ze sklepu gerlach.pl. Patelnie grillowe posiadają specjalne rowki, które pozwalają na zbieranie tłuszczu, dzięki czemu potrawa jest znacznie mniej kaloryczna. Patelnie grillowe posiadają powłoki ceramiczne i teflonowe – oznacza to, że jedzenie nie będzie przywierać do dna.

Comments are closed.

Pin It