Wśród licznych elementów, które warto wykorzystać w ogrodzie czy na tarasie, wytrzymałe parasole ogrodowe są kupowane najczęściej. Nowoczesne parasole skutecznie chronią przed silnym słońcem, ale też niebagatelnie wpływają na estetykę otoczenia i jej odbiór. Jak projektowane są parasole ogrodowe? Czy warto je posiadać?

Wytrzymałe parasole ogrodowe – materiały

Wytrzymałe parasole ogrodowe to elementy, które pozwolą jeszcze bardziej cieszyć się latem. Parasol skutecznie chroni przed silnym słońcem, pozwala na odpoczynek w cieniu. Parasole wpływają również na odbiór otoczenia, znacząco poprawiają jego wygląd. Wytrzymałe parasole ogrodowe łączą wysoką funkcjonalność oraz elegancki wygląd. Jak są projektowane?

Wytrzymałe parasole ogrodowe tworzone są z wyselekcjonowanych materiałów, które zabezpieczono odpowiednio przed działaniem wilgoci, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, korozją. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium – to lekkie i wytrzymałe tworzywo, które idealnie nadaje się do produkcji mebli i dodatków ogrodowych. Uwagę zwraca czasza parasola – czasze wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza jest odporna zarówno na płowienie, jak i na… niespodziewaną mżawkę. Czasza parasola ogrodowego jest zabezpieczona przed silnymi podmuchami wiatru poprzez zastosowanie sprężyn naciągowych. Dodatkowo czasza może odchylać się w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Wytrzymałe parasole ogrodowy – jak je osadzać?

Wytrzymałe parasole ogrodowe mogą być osadzane na jednej z kilku rodzajów podstaw. Najczęściej wybierana to podstawa do wkopania w ziemię, jest ona wykonana z włókna szklanego. Często wybierane są także podstawy z polerowanego granitu, dostępne w kilku wariantach. Na tarasach świetnie sprawdzą się podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem.

 

Comments are closed.

Pin It