Projektując przestrzeń ogrodową pamiętajmy o tym, aby znalazło się tam miejsce na meble do ogrodu oraz dodatki. Taka przestrzeń to idealne miejsce wypoczynkowe dla nas, naszych bliskich, miejsce, gdzie możemy zapraszać znajomych na wspólnego grilla czy na kawę. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachwycało? O czym koniecznie należy pamiętać?

Meble do ogrodu – wybieramy komplet dopasowany do potrzeb

Podstawą w naszym ogrodzie są meble do ogrodu – wybór konkretnej kolekcji może jednak zająć nam nieco czasu. Projektanci i producenci proponują nam meble wykonane z naturalnych, jak i syntetycznych tworzyw. Najbardziej znane i cenione są dzisiaj kolekcje technorattanowe – takie meble ogrodowe zachwycą nie tylko ciekawym wzornictwem, ale i wysoką odpornością na uszkodzenia czy działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Miłośników natury zachęcamy do przyjrzenia się meblom rattanowym – rattan pozyskiwany jest dzisiaj w sposób etyczny, pochodzi on z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Ciekawą opcją są również meble modułowe: kolekcje takie składają się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub razem. Aby nasze meble ogrodowe na długi czas zachowały doskonały wygląd warto pomyśleć o dedykowanych pokrowcach ogrodowych. 

Meble do ogrodu to nie wszystko!

Aby nasz ogród był w pełni funkcjonalny meble do ogrodu powinniśmy uzupełnić o funkcjonalne dodatki. Jednym z najchętniej wybieranych jest bez wątpienia parasol ogrodowy o szerokiej czaszy. Zadaniem parasola jest chronienie nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale tez podnoszenie estetyki otoczenia. Parasole ogrodowe posiadają obszerne czasze, które nie nagrzewają się, przez co doskonale chronią przed upałem i pozwalają na odpoczynek w cieniu. Parasole posiadają liczne punkty regulacji, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo możemy ustawić je na jednej z wielu rodzajów podstaw. 

Comments are closed.

Pin It