Okna plastikowe stanowią jeden z najczęściej wybieranych produktów. Nie jest to zły wybór, ponieważ jest to naprawdę dobra jakość, która może posłużyć przez bardzo długi okres. Warto jednak dowiedzieć się, jakie tajemnice mają okna PCV, o których nie mówi się tak głośno.

Ile komór mają okna plastikowe?

Tak, wszyscy wiemy, że okna PCV mają profile. Zresztą nie tylko plastikowe okna, ale również aluminiowe i drewniane. Może i dla niektórych nie jest to sprawa istotna, ale to w profilach znaleźć można komory. One to właśnie wpływają na izolacyjność termiczną okien. W skrócie można powiedzieć, że im więcej takich komór, tym lepiej. Tym mniej ciepła ucieknie na zewnątrz. Szacuje się, że takie najlepsze okna to takie, które mają siedem komór. Aczkolwiek wielu specjalistów zaleca już takie, które mają po pięć komór, zapewniajac optymalne utrzymanie ciepła w domu. Zawsze warto upewnić się, ile takich komór mają wybierane przez nas okna.

Jakie szyby są w oknach?

Czy konsumenci interesują się taką tematyką jak szyby? No fakt, wszystkie okna je posiadają. Ale warto coś więcej dowiedzieć się na temat szyb. Otóż okna plastikowe mają szyby zespolone. Co to dokładnie oznacza? Tworzone są one z min. dwóch tafli szkła. Pomiędzy nimi znajduje się wolna przestrzeń, która wypełniona jest na ogół…gazem szlachetnym. Ze spokojem, nie trzeba się niczego obawiać. Chociaż zdarzają się okna, gdzie ilość tych tafli jest większa. Jest to dobry element, ponieważ dzięki temu wzrasta izolacyjność cieplna okna. 

Comments are closed.

Pin It