To nieprawda, że aneksy kuchenne można spotkać tylko w małych mieszkaniach. Nie jest powiedziane, że musi to być powierzchnia o ograniczonym mocno metrażu. Dużo osób w sposób świadomy decyduje się na aneks, zamiast na kuchnię “z prawdziwego zdarzenia”.

Przemyślane oszczędności

Mówiąc “aneksy kuchennema się na myśli wydzieloną część pomieszczenia mieszkalnego. Duża część osób decyduje się na tego typu wykonanie, ponieważ dzięki temu mogą zaoszczędzić na powierzchni, którą mogą przeznaczyć na salon. Aneks w 99% przypadków połączony jest z pokojem dziennym. Jest to o tyle dobre, że gotując potrawy, czy nawet przyrządzając kawę/herbatę, nie trzeba przerywać rozmowy z osobami, które znajdują się w salonie. Wiele osób wykorzystuje również to, że w tym samym czasie (przygotowując posiłki) może równocześnie oglądać serial nadawany w TV, znajdujący się w pokoju dziennym.

Aneksy kuchenne – gdzie je umiejscowić?

Decydując się na takie rozwiązanie, należy wybrać odpowiednie miejsce. Wybór najczęściej pada na jedną ścianę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala umieścić wszystko wzdłuż jednej linii. Inna możliwość to aneks narożnikowy. Nie trzeba się obawiać miejsc znajdujących się w narożniku – można tam również ustawić szafkę, którą będzie można wykorzystać w sposób funkcjonalny. Nawet takie kłopotliwe miejsca, są na wagę złota, dlatego wszystko trzeba odpowiednio przemyśleć. Mając już odpowiedni plan, można poszukać odpowiednich mebli, które będzie można ustawić w aneksie. 

Comments are closed.

Pin It