Czy wiklina jest dobrym pomysłem na ogród? Oczywiście, że tak. To jedna z najciekawszych propozycji, która co prawda na jakiś czas została zapomniana, ale tylko po to, aby mogła ona powrócić w wielkim stylu. Jeżeli tylko ktoś zastanawia się nad fajnymi meblami, to wiklina będzie ciekawą propozycją.

Drewno i wiklina w ogrodzie

Ktoś może powiedzieć, że wiklina nie jest tak łatwo dostępna. Jeżeli ktoś tak mówi, nie do końca jest świadomy tego, jaki asortyment jest współcześnie dostępny. Wystarczy bowiem wejść na gardenspace.sk, aby przekonać się, że takie meble są praktycznie dostępne od ręki. No dobrze, ale z czym można zestawić np. wiklinowe fotele ogrodowe? Z drewnem! Jest to chyba jedna z tych oczywistych propozycji, która na dodatek dostępna jest także w takich samych sklepach. Drewniany stół i wiklinowe kosze będą świetnym wyposażeniem strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Aczkolwiek, można również pomyśleć także o innych materiałach.

Wiklina i aluminium

Dwie sprzeczności. Dwa kontrasty, które stanowić będą świetne zestawienie – i funkcjonalne. Jedno będzie nawiązywać do czasów przeszłych, a drugie do czasów współczesnych, nowoczesnych. Warto jednak w takim przypadku postawić na wiklinę barwioną na ciemny kolor i aluminium w podobnym odcieniu, dzięki czemu jednak całość będzie stanowić spójny komplet wypoczynkowy na ogrodzie. Wiklina to naturalny materiał, który całą swoją istotą będzie nawiązywał do tego, co dzieje się dookoła. Do ogrodu, gdzie nie brakuje naturalnej roślinności. 

 

Comments are closed.

Pin It