Kolonie 2022 znalazły się w obiekcie zainteresowań wielu rodziców. Może pogoda za oknem nie sprzyja, ale to fakt, że już niedługo przyjdzie lato. Wraz z tym, letni, dwumiesięczny odpoczynek dla wszystkich uczniów. Rodzice na pewno będą stresować się samymi przygotowaniami do takiego wyjazdu. Warto więc sprawdzić, czy maluch zabrał ze sobą wszystko to, co jest mu potrzebne na wyjeździe.

Specyfika wyjazdu

Kolonie organizowane są w różnych miejscach. Do wyboru są wyjazdy zwykłe, rekreacyjne, jak również te tematyczne, sportowe, żeglarskie, szkoleniowe. Chcąc pomóc spakować się dziecku na taki wyjazd, należy dokładnie przeanalizować specyfikę wyjazdu. Tym bardziej, jeżeli z opisu wyjazdu wynika, że potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt. Organizatorzy często dzielą się takimi listami “przydasiami”, ale często nie umieszczają na niej rzeczy oczywistych. To właśnie na nich, swoją główną uwagę powinni skupić rodzice. Byłoby żal dziecka, które nie mogłoby skorzystać z pewnych atrakcji, ponieważ rodzice zapomnieli mu czegoś spakować. Tym bardziej, że nie zawsze będzie ono mogło dokonać potrzebnych zakupów na miejscu, gdzie wszyscy będą zakwaterowani. 

Czego zapomnieć nie można?

Na takiej liście absolutnych “must have” znajduje się:

  • ważna legitymacja szkolna,
  • ciepłe obuwie – nawet, jeżeli ma się do czynienia ze środkiem upalnego lata (w szczególności, jeżeli ktoś wybiera się w góry),
  • kurtka przeciwdeszczowa i kalosze lub ewentualnie buty, które są w stanie poradzić z dużym poziomem wilgoci,
  • czapka przeciwsłoneczna, jeżeli dziecko wybiera się nad morze, w przypadku wizyty w górach przyda się również ciepła czapka,
  • strój do kąpieli wodnych.

Róża Wiatrów organizuje wyjazdy różnego typu, w tym chociażby te, które skoncentrowane są wokół akwenów wodnych. Jeżeli dziecko ma plażować w gronie rówieśników, koniecznie powinno mieć ze sobą mleczko do opalania z wysokim filtrem, aby móc uniknąć poparzenia słonecznego.

Poza tym, w walizce nie powinno zabraknąć klapek. Jeżeli się uda, to mogą to być nawet dwie pary. Jedna będzie do chodzenia po pokoju/korytarzu/na śniadanie, itd. Drugą do łazienki. Klapki są o tyle ważne, ponieważ jest to element, który jest w stanie uchronić dziecko przed grzybicą. 

Skoro już o higienie mowa, to warto również do tej listy dodać podstawowe kosmetyki, jak chociażby żel pod prysznic, szampon do włosów, pastę do zębów. Każde dziecko powinno mieć własne kosmetyki, aby nie musiało korzystać z pożyczonych. 

 

Comments are closed.

Pin It