Posiadacze samochodów podkreślają, jak przydatny jest pojazd w codziennym życiu – nie tylko w kwestiach zawodowych, ale również prywatnych, kiedy bez problemu możemy wyskoczyć na większe zakupy czy zaplanować weekend za miastem nie obawiając się problemów z komunikacją miejską. Własne auto to wygoda, ale również obowiązki, które musimy spełniać. Jednym z nich jest ubezpieczenie OC. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym świadczeniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – a więc nie tylko samochodów osobowych, ale też motocykli, ciągników siodłowych, ciężarówek, autobusów. Ubezpieczenie tego typu pozwala na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez nas na drodze – mogą być to szkody materialne powstałe w wyniku kolizji drogowej z naszej winy lub też szkody powstałe w wyniku potrącenia pieszego na drodze. Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC jest ważne rok – po roku od zakupu konieczne jest zakupienie kolejnej polisy z zachowaniem jej ciągłości. Ubezpieczenie OC zaproponuje nam większość towarzystw ubezpieczeniowych, warto jednak pamiętać, że jego cena nie jest stała – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl. Wysokość rocznego ubezpieczenia OC zależy od szeregu czynników, wśród których wymienić warto przynajmniej markę i wiek samochodu czy nasze doświadczenie za kółkiem liczone w latach. 

Jak zdobyć najlepsze ubezpieczenie OC?

Współcześnie nie warto przepłacać i poświęcić nieco czasu na znalezienie oferty, która zadowoli nas finansowo. Warto skorzystać z ubezpieczycieli oferujących policy przez Internet – to spora oszczędność nie tylko naszych pieniędzy, ale również naszego prywatnego czasu. Polisę kupujemy bez konieczności wychodzenia z domu!

Comments are closed.

Pin It