Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu. Stolarka okienna wpływa na parametry budynku (na przykład izolację termiczną czy akustyczną), na komfort codziennego życia oraz estetykę wnętrz i fasady. Starannie dopasowane okna mogą stać się piękną dekoracją podkreślającą charakter budynku. Jakie rozwiązania w branży okiennej będą w tym roku na czasie? Sprawdź najświeższe trendy!

Przeszklenia w formacie XXL

Kolejny rok zdecydowanie będzie należał do okien panoramicznych. Efektowne, zajmujące dużą powierzchnię ścian przeszklenia (w tym również całoszklane narożniki) doskonale współgrają z minimalistycznymi trendami architektonicznymi. Osadzone w wąskich profilach szyby optycznie powiększają pomieszczenia i zacierają granice między wnętrzem a zewnętrznym otoczeniem domu. Co ważne, dzięki oknom panoramicznym pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone i dogrzane w sezonie jesienno-zimowym.

Biel? Niekoniecznie!

Do niedawna standardem było montowanie okien osadzonych w ramach w białym kolorze. Dzisiaj białe ramy z PCV ustępują miejsca profilom z naturalnego drewna i aluminium w chłodnych odcieniach. Osobom ceniącym uniwersalne rozwiązania i szlachetne dodatki z pewnością przypadną do gustu okna z delikatnym rysunkiem drewna. Możesz wybrać ramy z naturalnego surowca albo postawić na modele z okleiną o drewnopodobnej strukturze (drugi wariant nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji i impregnacji). W domach zaprojektowanych w duchu modnego minimalizmu doskonale sprawdzą się okna w ramach z odpornego na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne aluminium.

Nowoczesna technologia dla większej kontroli

Innowacyjna stolarka okienna może w ogromnej mierze zwiększać bezpieczeństwo i komfort życia. Wyposażone w czułe systemu antywłamaniowe okna skutecznie zmniejszają ryzyko włamania. Na stronie okna.waw.pl znajdziesz więcej informacji na temat trendów w stolarce okiennej.

Comments are closed.

Pin It