Ubezpieczenie samochodu chroni mienie oraz kierowcę, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego przed skutkami wypadków. Aby żadna osoba poszkodowana na drodze nie była pozostawiona sama sobie, polskie prawo nakłada obowiązek ubezpieczania samochodów, motocykli i innych pojazdów w podstawowym zakresie. Jednak w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy szeroki wybór polis zapewniających kompleksową ochronę w wielu przypadkach. Co warto wiedzieć o najważniejszych z nich? Sprawdź!

OC – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu

Polisa OC (odpowiedzialności cywilnej) to ubezpieczenie samochodu, które corocznie musi opłacać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu. Zakres polisy określa ustawa. Na wysokość składki wpływa wiele czynników – wiek i doświadczenie kierowcy, miejsce jego zamieszkania, model i marka samochodu, rok produkcji, pojemność silnika, moc. Najwięcej za OC zapłacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy nie mają jeszcze na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę.

AC – podwójna ochrona

AC, czyli autocasco, chętnie kupowane jest przez osoby spędzające dużo czasu w trasie, właścicieli niegarażowanych samochodów oraz wozów o dużej wartości. Dobrowolna polisa chroni przed przykrymi następstwami kradzieży, uszkodzenia i całkowitego zniszczenia na skutek działania sił natury, aktów wandalizmu i zdarzeń losowych.

Assistance na wszelki wypadek

Chcesz czuć się pewnie w każdej sytuacji? Poszerz ubezpieczenie o assistance – polisę gwarantującą szybką, przeważnie techniczną pomoc w nagłych sytuacjach.

NNW – ochrona dla kierowcy i pasażerów

Polisa NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) dotyczy szkód osobowych. Ubezpieczyciel zapewnia pomoc kierowcy i pasażerom, którzy ucierpieli w wyniku wypadku samochodowego.

 

 

Comments are closed.

Pin It