Szukając idealnego samochodu z rynku wtórnego, warto zwrócić uwagę na pojazdy dostępne w Niemczech, Włoszech czy we Francji. Samochód z Włoch to opcja, którą chętnie wykorzystują Polacy. Samochody ze słonecznej Italii są zadbane, nierzadko też możliwe jest odkupienie prawdziwych motoryzacyjnych perełek. W jaki sposób kupić i sprowadzić samochód z Włoch?

Samochód z Włoch – jak znaleźć wymarzony model?

Istnieje wiele sposobów na to, by znaleźć wymarzony model samochodu za granicą. Samochód z Włoch możemy szukać na własną rękę – przydatne okażą się portale aukcyjne, na których prywatni użytkownicy mogą oferować sprzedaż swoich samochodów. Na takich aukcjach znajdziemy wszystkie niezbędne informacje (model, rok produkcji, stan licznika, niezbędne badania techniczne). Korzystanie z portali aukcyjnych daje możliwość znalezienia auta idealnie odpowiadającego naszym oczekiwaniom. To też szansa na negocjowanie ceny, gdyż możemy kontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym. Minusem tej sytuacji jest fakt, że musimy poświęcić wiele czasu, zarówno na poszukiwanie samochodu, jak i na kontakt ze sprzedającym. Oczywiście w tej sytuacji samochód z Włoch sprowadzić musimy samodzielnie. Drugą opcją jest powierzenie znalezienia samochodu i jego sprowadzenia komisowi. Opcja ta pozwala na zaoszczędzenie czasu, jednak konieczne będzie doliczenie prowizji komisu.

Jak zarejestrować samochód z Włoch w Polsce?

By zarejestrować samochód z Włoch w Polsce, konieczne jest przede wszystkim opłacenie podatku akcyzowego w urzędzie celnym. Ten dokument, wraz z wypełnionym formularzem rejestracyjnym oraz tablicami i dowodem osobistym dostarczamy do wydziału komunikacji. Ważna jest też umowa kupna-sprzedaży, przetłumaczona na język polski. Tłumaczenia powinien dokonać tłumacz przysięgły.

Comments are closed.

Pin It