Jak powinien zostać ustawiony zestaw mebli kuchennych? Jest to pytanie na które powinna znaleźć odpowiedź każda osoba chcąca w praktyczny sposób zaaranżować kuchnię. Temu tematowi warto się dokładniej przyjrzeć.

Zestaw mebli kuchennych w trójkącie

Wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych została opracowana koncepcja trójkąta roboczego, której to głównym zamierzeniem jest zaplanowanie funkcjonalnego i praktycznego pomieszczenia kuchennego. O co dokładnie chodzi w tej koncepcji? Pomiędzy odpowiednim elementami kuchennymi muszą zostać zachowane dobre odległości, dzięki czemu przyrządzanie i gotowanie potraw będzie przyjemne i praktyczne. Lodówka, płyta grzejna i zlewozmywak muszą zostać ustawione w trójkącie. Jeżeli chodzi o odległości, to powinny one wynosić: 

  • od lodówki do płyty grzejnej – 120 cm a 170 cm,
  • od zlewozmywaka do płyty grzejnej – 120 a 210 cm,
  • od lodówki do zlewozmywaka – 120 a 210 cm.

Blat kuchenny w dobrym miejscu

Planując zakup zestaw mebli kuchennych nie możemy zapomnieć o tym, aby w dobrym miejscu zaplanować główny blat roboczy. Gdzie on dokładnie powinien się znajdować? Jego miejsce powinno znajdować się pomiędzy zlewozmywakiem a płytą grzewczą/kuchenką. Dlaczego właśnie tutaj? Ponieważ z jednej strony będziemy mieli blisko do miejsca, gdzie będziemy mogli posiłek ugotować, a z drugiej będziemy mieli blisko do tego, aby móc wszystko dokładnie umyć. Warto przy tej okazji umieścić kosz pod zlewem, dzięki czemu zadbamy o lepsze uporządkowanie i praktyczniejsze rozwiązania w kuchni. 

Comments are closed.

Pin It