Listwy przypodłogowe do aktorzy drugiego planu. Nie pierwszy rzut oka niewidoczne i niezauważalne gdy są odpowiednio dobrane. Gdy ich nie ma lub są źle dobrane zostają natychmiast zauważone. W prosty i efektowny sposób tuszuje niezbyt estetyczną i nierówną szczelinę dylatacyjną pomiędzy ścianą, a podłogą oraz chroni dolną powierzchnię ściany, przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Odpowiednio dobrana pod względem wysokości i wzoru może połączyć lub rozdzielić dekorowane powierzchnie. Być widocznym i znaczącym elementem wystroju wnętrza lub schowana pod tym samym kolorem ściany nie zauważalnie pełnić swoją funkcję.

Listwy przypodłogowe – do czego służą?

Listwa przypodłogowa pozwala na stworzenie estetycznego i spójnego połączenia pomiędzy podłogą a ścianą. Jest niezbędna w każdym pomieszczeniu gdyż służy stabilizacji posadzki zakrywając szczelinę dylatacyjną pomiędzy ścianą, a posadzką zapobiegając tym samym wybrzuszaniu jej pod wpływem wilgoci. Ponadto listwy przypodłogowe chronią ścianę przed zabrudzeniem, wilgocią i uszkodzeniami. Często kryją schowane za sobą przewody instalacyjne oraz kable. jest to wygodne i bardzo estetyczne rozwiązanie z którego coraz częściej korzystają wykonawcy. Poza swoją funkcją praktyczną, listwy przypodłogowe pełnią również istotną funkcję estetyczną i dekoracyjną. Są bardzo często elementem spinającym całą aranżacje. Odpowiednio dobrane mogą decydować o wyglądzie całego pomieszczenia.

Jak dopasować listwę przypodłogową?

Listwy przypodłogowe nie powinny być wybierane przypadkowo.  Muszą pasować do wnętrza uzupełniając i podkreślając wybraną aranżację. Mogą mieć dowolną fakturę i być wykonane z różnych materiałów. Rosnącą popularnością cieszą się białe listwy przypodłogowe, które są niezwykle uniwersalne i pasują praktycznie do każdego wnętrza. Pamiętajmy, że zadaniem listew przypodłogowych jest nie tylko ukrycie okablowania, ale także stworzenie spójnej i eleganckiej aranżacji wnętrza.

 

Comments are closed.

Pin It