Decydując się na migrację zarobkową Polacy zdecydowanie najczęściej wybierają Niemcy jako kraj, w którym chcą rozpocząć nowe życie. Emigracja zarobkowa to dzisiaj jeden z najczęstszych powodów do wyjazdu. Poza granicami kraju szukamy przede wszystkim lepszych zarobków, ale też nowych możliwości rozwoju. Wielu zagranicznych pracodawców daje taką szansę!

Dlaczego wybieramy właśnie Niemcy jako kraj pracy?

Bliskość niemieckiej granicy oraz znacznie lepsze zarobki to jedne z najczęściej podnoszonych argumentów przez osoby decydujące się na przeprowadzkę do naszych zachodnich sąsiadów. Zagraniczni pracodawcy proponują nam stanowiska za znacznie lepsze wynagrodzenie, a dodatkowo zapewniają liczne szkolenia i kursy, które przekładają się na nasze kwalifikacje i możliwości. Część rozmówców skarży się, że polscy przedsiębiorcy nie chcą proponować swoim pracownikom szkoleń ze względów na dodatkowe koszty, które to generuje. W Niemczech poszukiwani są dzisiaj przede wszystkim inżynierowie, specjaliści od IT, pracownicy branży Automotiv, ale też pielęgniarki, lekarze. 

Świadczenia rodzinne w Niemczech dla pracowników z dziećmi

Decydując się na emigrację warto pamiętać, że jako obcokrajowcom pracującym legalnie przysługują nam świadczenia rodzinne w Niemczech. Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny na dziecko, to pieniądze, o które możemy wnioskować po uzyskaniu pełnego obowiązku podatkowego, czyli po ok. 6 miesiącach pracy w Niemczech. Zasiłek przysługuje na każde zdrowe dziecko do 25 roku życia oraz na dzieci niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych, o ile niepełnosprawność zostanie orzeczona przed ukończeniem przez dziecko 18 lat. Warto wiedzieć, że możemy również wnioskować o Kindergeld na 6 miesięcy wstecz. Wnioski o Kindergeld znajdziemy w odpowiednich urzędach. 

Comments are closed.

Pin It