Dekoracje okienne stają się obowiązkowym elementem wnętrz. W tradycyjnym wydaniu często królują firany i zasłony. Poza tym oczywiście pojawiają się różnego rodzaju rolety czy żaluzje, które pozwalają chronić przed intensywnym światłem. Im bardziej nowoczesna przestrzeń, tym chętniej sięgamy po ascetyczne oraz proste rozwiązania i oczywiście wiele zależy od tego, jaki styl chcemy wprowadzić do aranżacji. I dlatego poza materiałowymi roletami zamkniętymi w kasetkach hitem stały się plisy, w wielu salonach pojawiają się modele rzymskie, a drewniane czy skórzane żaluzje świetnie podkreślają elegancki kolonialny trend. Możliwości jakie oferuje Roltis https://www.roltis.pl/ jest bardzo dużo, a kluczem zawsze jest to, by dobrać rolety do indywidualnych potrzeb.

Jak dopasować rolety?

Producenci oferują bardzo różnorodne rozwiązania, które można dopasować do indywidualnych potrzeb, specyfiki danej przestrzeni, a nawet niestandardowych okien. Ta pewnego rodzaju elastyczność pozwala klientom znaleźć rolety doskonałe, a tym samym konsekwentnie urządzić każde wnętrze. Poza walorami estetycznymi oczywiście niezwykle istotny jest wymiar praktyczny. Dekoracje okienne chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także światłem emitowanym przez latarnie w nocy. Pozwalają także zadbać o intymność domowników, a w niektórych wariantach będą także wspomagać termoregulację, a nawet wyciszać. Wiele zależy od tego, na jaki system się zdecydujemy. Producenci w zakresie wewnętrznych dekoracji proponują szereg rozwiązań. Już same tkaniny są dostępne w różnych wzorach oraz kolorach, a na uwagę zasługują zarówno te transparentne, jak i zaciemniające oraz oczywiście szereg rozwiązań między nimi. Dzięki temu da się stworzyć idealny klimat w sypialni, w salonie czy w gabinecie.

Wzory rolet i żaluzji

Bardzo często dylematy klientów kończą się i zaczynają na poziomie kolorów rolet. Nie da się bowiem ukryć, że te osłony mają walory dekoracyjne. Warto więc barwy – chłodne lub ciepłe dopasować do ścian. W tym drugim wariancie warto sięgać po tonację żółtą beżową, brązową lub czerwoną. Dzięki temu tworzy się przytulny i przyjemny klimat. Takie barwy świetnie pasują do drewna mebli oraz stolarki, a ich ponadczasowość sprawia, że niezależnie od obowiązujących trendów zawsze będą doskonale wyglądać. Oczywiście warto także zadbać o to, aby nie zaciemnić zbytnio wnętrza. Nie zawsze aranżacje monochromatyczne będą najlepszym wyjściem. Na przeciwnym biegunie będą natomiast zimne odcienie. Takie zestawienie daje szansę na stworzenie bardzo harmonijnej przestrzeni. Rolety oraz ściany w zimnych tonacjach będą doskonale odbijać naturalne światło i dlatego właśnie często są wybierane do niewielkich wnętrz. Poza tym będą także idealne w nasłonecznionych salonach, biurach czy sypialniach, nie będą przytłaczać, a także dadzą przestrzeń na ożywczą świeżość.

Modne kolory rolet okiennych

Niektóre kolory na oknach będą ze sobą współgrać, a inne stanowić będą świetny kontrast. Choć te drugie zestawienie jest odważne, to jednak warto w ten sposób ożywiać przestrzeń. Najczęściej jednak wybiera się bezpieczne połączenia, aby stworzyć harmonijną i spójną aranżację. Rolety materiałowe dostępne są w różnych wariantach. Niezmiennie popularnością cieszą się biel, szarość, beż i czerń – czyli klasyka gatunku, która będzie sprawdzać się w każdym miejscu. Dadzą również ogrom możliwości. Szczególnie widać to przy wybieraniu rolet dzień noc https://www.roltis.pl/katalog/rolety-dzien-noc, ponieważ naprzemienne paski transparentnej siateczki oraz zaciemniającego materiału tworzą niezwykły efekt i w pewien sposób rozbijają jednolitość koloru czy zmniejszają jego interesowność. Warto również zauważyć, że obecnie zaciemniające tkaniny wcale nie muszą mieć ciemnego odcienia. To sprawia, że sypialnia może być wykończona jasnymi kolorami, a z drugiej strony stanowić komfortowe miejsce do odpoczynku. Poza tym takie barwy świetnie będą się prezentować w pomieszczeniach skandynawskich czy minimalistycznych, a tradycyjne, klasyczne czy rustykalne przestrzenie często wiążą się z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi.

Idealne rolety do każdej przestrzeni

Poza kolorem rolety warto dopasować do charakteru pomieszczenia. I dlatego często w pokojach dziecięcych pojawiają się atrakcyjne motywy przyjazne najmłodszym, a w sypialniach sięga się po romantyczne prowansalskie dekory. Oczywiście tego typu detale będą pięknie wyglądać i podkreślać całą aranżację, ale trzeba się liczyć z tym, że w przypadku zmiana przeznaczenia pokoju będzie się też wiązać z wyborem innych dekoracji okiennych. Najczęściej więc rolety czy żaluzje dopasowuje się do ścian oraz innych dekoracji, np. tekstyliów, dodatków na półce czy ramek.

Poza kolorystyką niezwykle ważne będą również wybranie określonego systemu. Klasyczne rolety doskonale wpisują się w charakter większości wnętrz. Popularnością obecnie cieszą się plisy, które wprowadzają subtelny klimat oraz rolety dzień noc. Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań jest również to, że pomagają regulować, ile światła do wnętrz wpada. Świetnie też chronią przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów, a to niezwykle ważne w mieszkaniach, biurach czy też w lokalach.

 

Comments are closed.

Pin It