Utarło się przekonanie, że dobre są okna plastikowe, które można spotkać w wielu domach. Nie można jednak zapomnieć, że producenci w swojej ofercie mają również okna drewniane o równie dobrych właściwościach. Okna drewniane czy plastikowe – jaką podjąć decyzję?

Okna drewniane czy plastikowe – cechy wspólne

Może na pierwszy rzut oka na to nie wygląda, ale tego rodzaju okna mogą pochwalić się kilkoma cechami wspólnymi. Wśród nich można wymienić współczynnik infiltracji. Niezależnie od tego na jakiego producenta spojrzymy, owy współczynnik powinien wynosić min.0,3. Warto sprawdzić czy okna, które zwrociły nasza uwagę, mają określony taki współczynnik. Zarówno, okna PCV, jak również model drewniany, zawsze można wyposażyć w dobry system antywłamaniowy, dzięki czemu dom będzie bardziej bezpieczny. 

Które z nich są lepsze?

Okna drewniane czy plastikowe – biorąc pod uwagę trend ekologiczny wydawać by się mogło, że odpowiedź jest tylko jedna. To naturalne materiały wiodą w tym przypadku prym. Powinno doprowadzić się do jak najmniejszej ilości obecności plastiku. Skoro tak, to dlaczego udział okien PCV w rynku wynosi ok. 73%? Okna drewniane utrzymują się na poziomie 26%. Różnica ogromna. Niejako wynika to z faktu, że okna plastikowe cechują się wspaniałymi parametrami, dzięki czemu można np. zapewnić sobie dużą ilość ciepła w domu. Do tego ich cena jest stosunkowo niska. Aczkolwiek okna drewniane również są bardzo ciekawą propozycją, którą można rozważyć, jeżeli ktoś ma odpowiednią ilość pieniędzy.

Comments are closed.

Pin It https://abweb.com.pl https://planetaski.pl https://goldavocado.pl