Współcześnie producenci stolarki okiennej zaskakują nas praktycznie na każdym kroku, po oknach pasywnych i dźwiękoszczelnych przyszła pora na okna 4-szybowe. Jak konstruowane są takie okna? Czy okna 4-szybowe zapewnią nam wysoki komfort cieplny w naszych domach czy w mieszkaniach? Jakie rozwiązania zastosowano w przypadku okien tego typu?
Okna 4-szybowe – czym różnią się od klasycznych okien?
Jeszcze do niedawna zdecydowana większość producentów stolarki okiennej proponowała nam okna wyposażone w trzy szyby. Ich współczynnik przenikalności cieplnej mieścił się w granicach 1,4–2,6 W/m²K. Okna takie dostępne są w szerokiej gamie produktów: jako okna PCV, okna drewniane, aluminiowe. Ciekawą alternatywą okazują się być dzisiaj okna-szybowe – ten rodzaj stolarki okiennej różni się od klasycznych okien zastosowaniem 4 szyb, co pozwoliło na uzyskanie znacznie lepszej izolacji cieplnej. Okna 4-szybowe to ciekawa nowość na polskim rynku – w ich przypadku współczynnik przenikalności cieplnej nie jest wyższy niż 0,8 W/m²K, co oznacza, że mogą być one stosowane w budynkach pasywnych. Warto pamiętać jednak, że tajemnica okien 4-szybowych tkwi nie tylko w samej ilości szyb, ale również odpowiednio ocieplonej ramie oraz metodzie osadzenia szyby w ramie.
Okna 4-szybowe zmniejszą hałas
Okna 4-szybowe to nie tylko gwarancja lepszej izolacji termicznej, ale również gwarancja, że w naszym mieszkaniu czy w domu będziemy mogli cieszyć się spokojem i ciszą. Dzięki zastosowaniu czterech szyb i większej ilości przegród okna 4-szybowe świetnie izolują przed nadmiernym hałasem, co jest szczególnie ważne dla mieszkańców dużych miast czy osób posiadających domy blisko węzłów komunikacyjnych czy lotnisk. Okna 4-szybowe dają również możliwość zamontowania wewnętrznej żaluzji.
Comments are closed.