W poszukiwaniu inspiracji na niebanalny pokój dzienny, warto zwrócić uwagę na nowoczesne aranżacje. Nawet niewielka przestrzeń tego typu może zaskakiwać i zachwycać! Jakie elementy wybrać?

Komfortowa przestrzeń pokoju dziennego

Istnieje wiele sposobów na to, jak zaprojektować mały pokój dzienny – inspiracje podsuwają projektanci i twórcy mebli. Podstawą w takiej przestrzeni jest bez wątpienia wygodny komplet wypoczynkowy. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, warto wybrać komplet składający się z sofy dwuosobowej i fotela lub też wyłącznie sofy narożnej. Elementy te uzupełniamy stolikiem kawowym, na którym zmieszczą się filiżanki z kawą, ulubiona gazeta, książka.

Jakie meble wypoczynkowe wybrać? Współcześnie meble takie dopasowane są do najchętniej wykorzystywanych trendów. W salonach skandynawskich królują sofy i fotele w stonowanych kolorach, uzupełnione o elementy z naturalnego drewna. W salonach nowoczesnych sprawdzą się najlepiej minimalistyczne komplety wypoczynkowe. Jak tworzone są meble wypoczynkowe? Ich konstrukcje opierają się o płyty meblowe, a wnętrze wypełniają sprężyny oraz miękkie pianki – to one zapewniają odpowiedni komfort wypoczynku. Okrycie kompletów to przyjemne w dotyku tapicerki. Mogą być one tworzone z tkanin bawełnianych, ale też tkanin łączonych, skór naturalnych czy skór syntetycznych.

Jakie meble do pokoju dziennego wybrać?

Wybór mebli do pokoju dziennego to istotne zagadnienie. Meble takie jak szafa czy komoda pozwolą znaleźć przestrzeń do przechowywania ubrań, dodatków, drobiazgów, dokumentów. Jednocześnie meble powinny być też dopasowane do gustu, zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami i wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia. Meble dedykowane do salonów i pokojów dziennych tworzone są z trwałych płyt meblowych – materiał ten zabezpieczono przed wilgocią, ścieraniem, uszkodzeniem mechanicznym. Dobrym pomysłem jest wybranie elementów z przeszkleniami, które sprawią, że przestrzeń wyda się optycznie większa.

Comments are closed.

Pin It