Większość kobiet w obecnych czasach dba o paznokcie. Często mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Dlatego też tak ważne jest, by mieć piękne, zadbane paznokcie, często bardzo kolorowe i ozdobione. Zdarza się, że kobiety wykonują manicure same, jednak najczęściej korzystają z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych i stylistek paznokci. Jakie są zatem metody wykonywania takich usług i czym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego studia paznokci?

Metody stylizacji paznokci

Istnieje kilka najpopularniejszych rodzajów manicure. Do najpopularniejszych z nich należą: metoda hybrydowa, manicure na naturalnej płytce, a także metoda żelowa zdobienia paznokci. Ze względu na trwałość, ostatnia z nich cieszy się obecnie największą popularnością.

Na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Metoda ta sprawia, że istnieje możliwość uzyskanie bardzo twardych paznokci, o bardzo dużym stopniu wytrzymałości. Ponadto, za pomocą specjalnej formy, można także paznokcie wydłużyć. Zabieg polega na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnie utwardzonej masy żelowej, którą po nałożeniu dodatkowo wzmacnia się i utwardza przy pomocy lampy UV lub LED przez kilkadziesiąt sekund lub kilka minut (w zależności od mocy lampy). Następnie nadmiar masy żelowej ściera się przy pomocy pilnika do paznokci, a także w ten sposób nadaje kształt paznokciom.

Zdobienie metodą żelową

Kolejne kroki są podobne, jak w przypadku manicure hybrydowego. Należy posmarować paznokcie preparatem grzybobójczym, następnie nałożyć na płytkę profesjonalną bazę, czyli tzw. top coat i utwardzić lampą UV. Następny krok to nałożenie wybranego koloru i ponowne utwardzenie przy pomocy lampy. Jeśli wybieramy specjalne zdobienie w postaci pyłków, rysunków, naklejek, drobinek, to właśnie czas na ten krok. Ostatni punkt to nałożenie na paznokcie utwardzacza i posmarowanie skórek specjalnym olejkiem.

Jak długo utrzymuje się efekt metody żelowej metody zdobienia paznokci?

Najczęściej taka forma manicure utrzymuje się na paznokciach około 3 do 4 tygodni, w zależności od stopnia wzmocnienia naturalnej płytki. U kobiet, których naturalna płytka jest osłabiona, częściej mogą pojawiać się pęknięcia, sprawiające, że masa żelowa ze zdobieniem po prostu odpada. Ponadto, kobiety, których płytka rośnie szybciej powinny ponawiać zabieg już po około 2 tygodniach.

Jak widać, metoda żelowa zdobienia paznokci jest trochę bardziej pracochłonna, jednakże efekt jest o wiele trwalszy i interesujący.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.

Pin It