Gotowy zestaw mebli kuchennych z salonu stanie się dla nas ogromnym ułatwieniem podczas aranżacji. Pamiętajmy o tym, aby ustawić meble w odpowiedni sposób. Tylko dzięki temu będziemy mogli mówić o ergonomicznym, praktycznym pomieszczeniu.

Gotowy zestaw mebli kuchennych w jednym rzędzie

Jedną z najczęściej stosowanych propozycji są meble ustawione w jednym rzędzie. Kuchnia jednorzędowa bardzo często spotykana jest w kawalerkach, gdzie tak naprawdę nie ma na ogół osobnego pomieszczenia na to, aby zagospodarować przestrzeń do gotowania. W takim przypadku kuchnia to jedna ściana i to co uda nam się “ukraść” z pozostałej części powierzchni domu. Wybierzmy taki komplet mebli, który będzie można ze spokojem ustawić na jednej ścianie. Nie można również zapomnieć o tym, że należy pozostawić miejsce na lodówkę, jak również na płytę grzejną.

Kuchnia w dwóch rzędach

Kolejne, popularne ustawienie, dzięki czemu dobrze można uporządkować gotowy zestaw mebli kuchennych. Wykorzystywany jest on najczęściej przez właścicieli mieszkań na osiedlach. Dobra propozycja do pomieszczeń małych i wąskich. Chociaż należy pamiętać o tym, aby pozostawić dla domowników swobodny ciąg komunikacyjny oraz odpowiednią ilość miejsca na otwarcie szafek kuchennych i szuflad. Kuchnia dwurzędowa sprawia, że odległość pomiędzy kolejnymi strefami się zmniejsza, a my mamy praktycznie wszystko pod ręką. Niekiedy takie rozstawienie mebli sprawia, że kuchnia optycznie się zmniejsza i jest nieco przytłoczona, jeżeli dokonamy złego wyboru mebli. 

Comments are closed.

Pin It