Ciepły montaż okien jest zagadnieniem coraz częściej podnoszonym przez klientów, zainteresowanych kupnem nowoczesnej stolarki okiennej. Ten rodzaj montażu różni się od klasycznych metod, jednocześnie przynosząc lepsze efekty względem termoizolacji domu czy mieszkania. Na czym polega ciepły montaż okien? Na jakim etapie budowy jest wykonywany?

Czym jest ciepły montaż okien?

Nie ma wątpliwości, że ciepły montaż okien wywołuje wiele dyskusji i rozmów pomiędzy osobami będącymi na zakupie okien. Ciepły montaż kojarzony jest z procesem długotrwałym i wymagającym odpowiedniego planowania, z drugiej strony jednak kusi wizja znacznie lepszej termoizolacji. Jak w praktyce wygląda ciepły montaż okien?

Stosunkowo nowa metoda, jaką jest ciepły montaż okien, stosowana jest zarówno w kwestii samych okien, jak i drzwi balkonowych. Innowacją w tej metodzie jest montowanie stolarki okiennej w warstwie dociepleniowej budynku. Ciepły montaż okien nie wymaga zastosowania klasycznej pianki poliuretanowej – zamiast tego specjaliści wykorzystują profile termoizolacyjne i nośne, jak równie klej szybkowiążący, taśmę rozprężną. Ciepły montaż okien powinien być dokładnie wpisany w czas i terminarz budowy domu.

Czy ciepły montaż okien jest czasochłonny?

Okazuje się, że nie – jeśli tylko zostanie odpowiednio zaplanowany, a wszystkie elementy niezbędne do montażu będą pod ręką. Pierwszym krokiem jest dokładne wymierzenie otworów w ścianie oraz okien by mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować. Pierwsze kroki montażu to przycięcie profili nośnych montażowych, nałożenie kleju na profil nośne, dociśnięcie profili. Każdy krok w montowaniu okien wymaga dużej precyzji i zaangażowania monterów. Okna montowane w ten sposób znacznie łatwiej wymienić po latach niż w przypadku klasycznego montażu.

 

Comments are closed.

Pin It